Ви є тут

Видатні юристи минулого

адвокат Арсеньєв Костянтин Костянтинович

(1837-1919)

Відомий адвокат, публіцист, громадський діяч. Видатний організатор незалежної адвокатури в царській Росії. У 1866 році вступив до числа присяжних повірених округу Столичної Петербурзької судової палати. У 1867 році був обраний Головою Ради присяжних повірених Санкт-Петербургу. На думку колег, "був одним із найдіяльніших і найенергійніших організаторів адвокатури". Виступав у багатьох процесах, в т.ч. політичних (зокрема – "нечаєвському"). Поряд з активною адвокатською діяльністю займався літературною творчістю. До цього часу відносяться три написані ним книги: "Віддання до суду та подальший рух кримінальної справи до початку судового слідства" (1871 р.); "Судове слідство" (1871 р.); "Замітки про російську адвокатуру" (1875 р.). У 1900 році обраний почесним академіком у розряді красного письменства Імперської Академії Наук. З 1910 року являється головним редактором "Нового Енциклопедичного Словника Брокгауза-Ефона".

юрист Коні Анатолій Федорович

(1844-1927)

Видатний юрист, судовий, прокурорський та державний діяч, публіцист. З 1871 року - прокурор Петербурзького окружного суду. Як прокурор виступав у багатьох відомих процесах. З 1877 року - Голова Петербурзького окружного суду. Одночасно зі службою викладав кримінальне судочинство на юридичних факультетах, опублікував низку яскравих публікацій та книг. У 1888 році вийшла в світ книга "Судові промови" Коні, яка, поряд з його іншими роботами, перевидавалася більше трьох разів.

адвокат Маклаков Василь Олексійович

(1869-1957)

Видатний адвокат, публіцист і політичний діяч. Закінчив історико-філологічний та юридичний факультети Московського університету. Був помічником адвоката Ф.Н. Плевако. У 1896 році став присяжним повіреним. Брав участь у низці гучних процесів. У 1907 році був обраний до ІІ Державної Думи і потім обирався послідовно до ІІІ й IV Думи. У Думі він був одним із найбільш видатних ораторів, до промов якого незмінно дослуховувались союзники й супротивники. Промови Маклакова чудові не лише витонченістю та яскравістю форми, а й силою критичної думки, умінням, за допомогою тонкого аналізу, розкрити власне суть справи і виявити внутрішню неспроможність доказів і позицій свого супротивника.

адвокат Муравйов Микола Костянтинович  

(1870-1936)

Відомий адвокат. З 1896 року – присяжний повірений. У 1896-1917 роках виступав захисником у багатьох судових процесах на захист робітників і політичних партій. Допомагав Л.М. Толстому у створенні досить складного заповіту. Автор книги "Закони про політичні й громадські злочини" (Санкт-Петербург, 1910 р.), автор інших публікацій та книг. Після Лютневої революції 1917 року був призначений Тимчасовим урядом Головою "Надзвичайної слідчої комісії для розслідування протизаконних за посадою дій колишніх міністрів, керівників та інших вищих посадових осіб" з правами помічника Міністра юстиції. Після Жовтневої революції був юрисконсультом Московського народного банку, продовжував адвокатську практику. У 1918-1922 роках – Голова Комітету політичного Червоного Хреста. Після Жовтневої революції виступав захисником у багатьох політичних процесах. У 1922 році, будучи захисником у процесі ЦК правих есерів, на знак протесту проти дозволеного трибуналом втручання в процес демонстрантів, які вимагали смертної кари для обвинувачених, відмовився далі вести захист; був заарештований і висланий, у 1923 році повернувся до Москви.

адвокат Пассовер Олександр Якович  

(1840-1910)

Відомий адвокат, народився у м. Умані Київської губернії. Закінчив юридичний факультет Московського університету. Був секретарем прокурора Московської судової палати, товаришем (помічником) прокурора при Володимирському окружному суду.

У 1971 році він вступив у стан присяжних повірених в Одесі, потім у Петербурзі, де відразу виділився своєю захисною промовою у справі одного присяжного повіреного, виключеного із стану радою присяжних повірених. Блискучий оратор, з рідкісною, різнобічною ерудицією, з видатною здатністю до аналізу найскладніших справ, користувався гучною популярністю.

Сторінки