Ви є тут

ПОРАДИ АДВОКАТІВ, або 7 основних правил, які рекомендовано знати при спілкуванні з працівниками правоохоронних органів (поліції, органів Державної фіскальної служби, СБУ, прокуратури, НАБУ)

РЕКОМЕНДАЦІЇ при зверненні працівника правоохоронного органу до громадянина з вимогами вручити повістку, опитати або пройти з ним: 

  1. Вимагайте у працівника правоохоронного органу пред’явити Вам службове посвідчення та запишіть його прізвище, ім’я, по батькові та дані службового посвідчення.
  2. На вимогу працівника правоохоронного органу надати будь-які пояснення – відмовляйтесь, оскільки дана процедура добровільна і відповідальність за відмову від дачі пояснень не передбачена.
  3. Обов’язок свідка – з’явитись на допит і дати правдиві показання передбачає те, щоб повістку вручали не менше ніж за 3 (три) дні до запланованих слідчих дій (наприклад, Вашого допиту як свідка).
  4. Якщо термін (до дати) виклику менше ніж 3 дні, одразу повідомляйте про незаконність даного виклику та поважність причини неприбуття (через відсутність часу на підготовку). Коли ставите свій підпис при отриманні будь-яких документів (наприклад, повістки) - завжди ставте фактичну дату і час його отримання.
  5. До початку допиту не давайте будь-яких пояснень та показань без адвоката, в тому числі ким і де працюєте, місце роботи, ваші телефони та телефони інших осіб. Відмовляйтесь від участі у слідчих діях без Вашого адвоката, вибраного вами за власним бажанням.
  6. Відмовляйтесь будь-куди йти або їхати з працівником правоохоронного органу без складання протоколу про Ваше затримання або пред’явлення ухвали слідчого судді про примусовий привід.
  7. Завжди майте при собі дані Вашого адвоката, щоб мати можливість негайно звернутись до нього за правовою допомогою.