Ви є тут

17.04.2005 Засідання Комітету з нерухомості та будівництва Асоціації правників України

Адвокатська фірма Столичний адвокат 

Старший партнер Юридичної фірми "Столичний адвокат" прийняв участь у засіданні Комітету з нерухомості та будівництва Асоціації правників України, що відбулося 14 квітня у Києві. Засідання членів Комітету було організовано з метою обговорення та визначення ролі завдатку та авансу у сфері нерухомості й будівництва, а також можливості включення їх до основних та попередніх договорів.

В процесі обговорення було звернуто увагу колег на те, що деякими статтями Цивільного та Господарського кодексів відокремлено поняття попереднього договору від основного, де закріплюються основні умови операції з нерухомим майном і зобов'язання сторін. Відповідно до українського законодавства, договори купівлі-продажу нерухомості повинні бути зареєстровані в установленому порядку. Якщо договір не зареєстрований - він не має юридичної сили й ні до чого не зобов'язує жодну зі сторін. На це адвокат радить звертати увагу при укладанні попередніх договорів та внесенні завдатку при купівлі нерухомості.

Учасниками засідання також розглядалися основні відмінності, позитивні та негативні сторони авансу і завдатку, порівнювалися положення й практика застосування законодавства України та Росії щодо попередніх договорів і авансу, розбирався ряд інших спірних юридичних питань у сфері нерухомості.